top of page
Pecka.jpg

Jóga pro batolata (s doprovodem)

1,5 - 3 roky

 

Zábavné cvičení seznamující nejmenší děti s prvky jógy. Děti v batolecím věku ještě ke svému pohybu zcela přirozeně využívají jógové pozice. Pravidelné cvičení jógy je v těchto žádoucích návycích ukotví. Hravou formou s využitím různých pomůcek rozvíjíme dětskou představivost. Společně vstoupíme do tajů i technik jógy pomocí her, písniček, říkanek a sestav.

 

Délka lekce: 45 min

Počet dětí: max 6

 

Jóga pro děti

4 - 10 let

 

Cvičení jógy dává dětem možnost nového pohledu na pohyb a na prožitky s ním spojené.

Děti se rády hýbou a jsou přirozeně živé a zvídavé. Praxe jógy jim umožní tuto energii dobře využít. Jógové pozice cvičíme formou hry (běháme, skáčeme, hrajeme si na zvířátka). Důraz je kladen na správné držení těla a uvědomění si napětí a uvolnění v těle.

Jóga pro děti je vhodná samostatně i jako doplňek k dynamičtějším aktivitám (např. plavání, lyžování, tanec,...).

Děti se protáhnou, posílí, a uvolní. Aktivní děti jóga zklidní, tišším pomůže vybudovat sebevědomí a povzbudí k činnostem.

 

Délka lekce: 60 min

Počet dětí: max 7

 

Jóga Teens

holky - (10) 11-15 let

 

Dospívání je citlivým obdobím v životě. Přináší změny nejen tělesné, ale i duševní a sociální. Z fyziologickeho hlediska dochází k hormonální nerovnováze a k růstovému skoku (a tím k dočasné změně koordinace). V lekcích je kladen důraz na správné provádění jógových pozic. Na závěr lekce bývájí zařazené dechové techniky a relaxace.

Teen jóga může ukázat cestu nejen k (znovu)nalezení fyzické kondice, ale především k vnitřnímu klidu a sebe-uvědomění.

 

Délka lekce: 60 min

Počet dětí: max 6

bottom of page